KOMPLEXNÍ  PŘÍSTUP

Při své práci začínám anamnézou a analýzou koordinace pohybu. Sleduji celkové svalové zatížení u klienta a podle toho vybírám vhodné regenerační techniky pro kvalitní pohyb. 

Jsem pohybová specialistka, vystudovala jsem FTVS na Karlově Univerzitě v Praze - obor metodický se zaměřením na regeneraci a prevenci pohybového systému. Jako bývalou sportovní reprezentantku mě zajímalo především jak připravit tělo na výkon, aby nedocházelo k přetížení. K přetížení svalového systému dochází vždy, pokud je kosterní systém v nerovnováze. Cílem je zatížení svalů v souladu s optimálním nastavení struktury těla. Lidé s převahou sedavého zaměstnání mají kvalitního pohybu málo a dnes jsou právě oni mými nejčastějšími klienty.  V podstatě je jejich tělo také přetížené a principy mé práce jsou velice podobné.

Dále jsem v roce 2018 složila praktickou státní zkoušku z Pilates Clinic (IQ Pohyb), instruktor pilates systému cvičení, který je založen na principech respektující spirální dynamiku pohybu viz níže - kvalifikace IQ Pohyb.  Díky tomu svým klientům nabízím nejnovější koncepty cvičení. 

Jsem spoluautorkou studijních textů: Tvorba kondičních programů při VŠTVS Palestra Praha ŘEHOŘ, P., STACKEOVÁ, D., KRUKOVÁ, J. Tvorba kondičních programů. 1.vyd. Praha: VŠTVS Palestra, 2012. 78 s. ISBN 978-80-87723-06-7., kde jsem působila jako externí pedagog v oboru wellness specialista. 

Od roku 2016 jsem spolupracovala jako pohybová specialistka na přípravě reprezentace mužů na ME v basketbalu 3x3 a od roku 2019  na přípravě pro kvalifikaci na Olympijské hry. 

 

Kvalifikace 

249MGY.jpg

(+420) 604 293 929
Úvodní konzultace zdarma